GPSMAP® 7410 Powiększ

GPSMAP® 7410

Garmin Garmin

010-01306-10

Nowy

Cena w PLN po przeliczeniu z EUR po kursie NBP na dzień 06 sierpnia  2017 (4,24). Cena może ulec zmianie.

Więcej szczegółów

11,443.76 zł

brutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 11443 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 11443 punktów które mogą być zamienione na jeden bon zakupowy o wartości 457.72 zł.

Wydaj 200.00 zł więcej i uzyskaj darmową wysyłkę!

Ploter nawigacyjny z pełną obsługą sieci wyposażony w ekran o przekątnej 10 cali

  • Szeroki, 10-calowy ekran wielodotykowy (1280 × 800 pikseli, WXGA) oraz mapa bazowa całego świata
  • Bardzo czuły wewnętrzny odbiornik GPS/GLONASS 10 Hz
  • Pełna obsługa sieci umożliwiająca korzystanie z sieci Garmin Marine Network i NMEA 2000® oraz z interfejsu NMEA 0183
  • Obsługa wysokiej jakości modułu sonaru GSD™ i modułu sonaru skanującego GCV™
  • Zaawansowane funkcje żeglarskie i regatowe

Ploter nawigacyjny GPSMAP 7410, zaprojektowany z myślą o wodniakach rekreacyjnych, żeglarzach i miłośnikach regat, którzy oczekują wysokiej wydajności, łatwości obsługi i integracji funkcji, jest wyposażony w 10-calowy szeroki ekran wielodotykowy i wewnętrzny odbiornik GPS 10 Hz, który aktualizuje informacje o pozycji i kierunki 10 razy na sekundę. Urządzenie oferuje pełną obsługę sieci, w tym Garmin Network i NMEA 2000, a także zapewnia wbudowaną łączność Wi-Fi®.

Więcej dodatków dzięki mapom BlueChart g2 Vision

Dzięki opcjonalnym mapom BlueChart g2 Vision można nadać ploterowi nawigacyjnemu całkowicie nowy, wyjątkowy wymiar zastosowań.

  • Perspektywa MarinerEye i FishEye zapewnia trójwymiarowy widok zarówno nad, jak i pod wodą.
  • Wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne i zdjęcia lotnicze ułatwiają określenie położenia w nieznanym terenie.
  • Technologia nawigacji automatycznej przeszukuje wszystkie adekwatne mapy w celu wyznaczenia trasy możliwej do przebycia — czyli takiej, która omija przeszkody, płytkie wody, boje i inne przeszkody.

Specjalne funkcje żeglarskie

Obsługa funkcji żeglarskich, takich jak layline, ulepszona róża wiatrów, linie kierunku i kursu nad dnem, a także pól z danymi wiatru rzeczywistego oraz suwaka prądu/pływu/godziny. Ekrany wskaźników zaprojektowano z myślą o szybkim dostarczaniu ważnych informacji, w tym kąta wiatru rzeczywistego i pozornego, kierunku i dryfu, szybkości wiatru rzeczywistego i pozornego, wykresów poziomych i pionowych oraz paska danych z możliwymi do dostosowania polami.

Obsługa sieci Garmin Marine Network i NMEA 2000

Pełna zgodność z siecią sprawia, że urządzenie zwiększa możliwości posiadanej łodzi. Urządzenie GPSMAP 7410 obsługuje radar, autopilota, instrumenty, wiele ekranów, system rozrywki FUSION-Link, czujniki, zdalne moduły sonaru, przełączanie cyfrowe, kamery termiczne, obrotowe pokrętło GRID , joystick, klawiaturę oraz inne urządzenia. Urządzenie GPSMAP 7410 umożliwia udostępnianie innym zgodnym urządzeniom GPSMAP funkcji, takich jak radar, moduły sonarów GSD 24 i GSD 26, mapy uzupełniające i dane użytkownika, w tym punkty, trasy i ślady. Dane użytkownika wprowadzone do jednego plotera nawigacyjnego mogą zostać automatycznie zsynchronizowane z innymi ploterami podłączonymi do sieci.

Dane dotyczące pozycji i kierunku aktualizowane 10 razy na sekundę

Odbiornik GPS/GLONASS 10 Hz o krótkim czasie reakcji odświeża dane o pozycji i kierunku 10 razy na sekundę, aby zapewnić płynność ruchu na ekranie. Urządzenie obsługuje do 5 000 dokładnych punktów, dzięki czemu odnalezienie drogi do nich jest łatwe i szybkie.

Zgodność z przetwornikiem gWind™

Przetworniki gWind, gWind Wireless i gWind Race firmy Garmin są wyposażone w technologię dwustatecznikową z 3-łopatowym śmigłem. Umożliwia ona połączenie z ploterami nawigacyjnymi Garmin pracującymi w standardzie NMEA 2000 za pośrednictwem przejściówki modułu czarnej skrzynki GND™ 10.

System rozrywki FUSION-Link

Ciesz się możliwością sterowania wszystkimi zgodnymi systemami audio FUSION Link bezpośrednio z poziomu ekranu zgodnego plotera nawigacyjnego.

Zintegrowany moduł Wi-Fi/ANT+®

Zintegrowany moduł Wi-Fi/ANT do użytku z aplikacją BlueChart Mobile.

Korzystanie z urządzenia i sterowanie nim za pomocą smartfonu lub tabletu

Aplikacja Garmin Helm umożliwia podgląd zgodnego plotera nawigacyjnego Garmin oraz sterowanie nim za pomocą zgodnego smartfonu lub tabletu, zapewniając tym samym lepszą orientację. Łatwe przełączanie między trybem pionowym i poziomym umożliwia dostosowanie urządzenia do preferencji montażowych. Za pomocą urządzenia iPhone® lub iPad® można nawet zarejestrować materiał wideo z ekranu plotera nawigacyjnego, a następnie udostępnić go znajomym i rodzinie. Pobierz aplikację z serwisu App Store™ lub Google Play™.

Pobierz aplikację BlueChart Mobile i zabierz urządzenie Apple® na pokład

Bezpłatna aplikacja mobilna BlueChart Mobile dostępna do pobrania z serwisu App Store umożliwia planowanie tras morskich w urządzeniu iPad lub iPhone oraz przenoszenie ich bezprzewodowo do umieszczonego na łodzi zgodnego i podłączonego do sieci plotera nawigacyjnego firmy Garmin. Nawet jeśli nie dysponujesz ploterem nawigacyjnym firmy Garmin, możesz bez przeszkód korzystać ze wspaniałych funkcji aplikacji BlueChart w urządzeniu firmy Apple.

Udoskonalona nawigacja automatyczna

Wystarczy podać lokalizację, do której chcemy się udać, a opatentowana funkcja automatycznej nawigacji Auto Guidance firmy Garmin natychmiast przeszuka odpowiednie mapy w celu wyznaczenia na wyświetlaczu bezpiecznej wirtualnej drogi z ominięciem niskich mostków, płycizn i innych przeszkód na trasie.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest udoskonalona wersja 2.0, która oferuje jeszcze więcej funkcji i możliwości. Można dostosować obliczoną ścieżkę wyznaczoną przez funkcję nawigacji automatycznej, umieszczając punkty pośrednie na planowanych postojach lub w punktach orientacyjnych na żądanej trasie. Na obliczonej trasie można łatwo przeglądać niebezpieczne punkty. Ponadto po włączeniu zgodnego autopilota firmy Garmin można podążać trasą wyznaczoną przez funkcję Auto Guidance – automatycznie. Innym usprawnieniem, w które wyposażono wersję 2.0, jest funkcja obliczania czasu przybycia do dowolnego miejsca na trasie (doskonała przy planowaniu czasu przyjazdu tak, aby dostosować go do godzin otwierania mostów i innych zdarzeń, w przypadku których istotny jest czas). Ponadto trasy wyznaczone przez funkcję nawigacji automatycznej można teraz zapisywać pod kątem przyszłej nawigacji, tworząc ich kopie zapasowe na karcie SD™ za pomocą map kartograficznych BlueChart® g2 Vision®.

Łatwe nadawanie sygnału SOS

Wyjątkowa funkcja nadawania sygnału SOS ułatwia wszystkim użytkownikom — nie tylko marynarzom i technikom nawigatorom — szybki kontakt z strażą przybrzeżną i wezwanie pomocy w nagłych wypadkach. Wystarczy dotknąć przycisku SOS na ekranie plotera nawigacyjnego, a sieciowe radio VHF firmy Garmin automatycznie przełączy się na priorytetowy kanał 16 częstotliwości alarmowej i wyświetli się lista potencjalnych zagrożeń (pożar, człowiek za burtą itd.). Po wybraniu odpowiedniej opcji na ekranie pojawi się zatwierdzony przez straż przybrzeżną skrypt radiowego komunikatu alarmowego, a także współrzędne GPS określające aktualną pozycję statku (szerokość/długość geograficzną), które można odczytać odpowiadającym na alarm służbom ratunkowym, oszczędzając tym samym czas, unikając paniki i zapewniając najważniejsze informacje, niezbędne dla udzielenia najskuteczniejszej pomocy przez ekipę ratowniczą.

Przesyłanie punktów GPX

Punkty, ślady i często pokonywane trasy przechowywane w innym produkcie GPS lub urządzeniu nawigacyjnym firmy Garmin można teraz nadzwyczaj łatwo przesłać do nowego plotera nawigacyjnego firmy Garmin za pomocą standardowego w branży formatu GPX. GPX to otwarty standardowy format umożliwiający wymianę danych GPS między różnymi platformami i aplikacjami. Dzięki łatwej w użyciu technologii interfejsów firma Garmin uwzględnia każdy punkt trasy i zapewnia jeszcze dogodniejszą formę wymiany.

Specjalne funkcje żeglarskie

Aby zapewnić przewagę w postaci optymalnej siły wiatru, ploter nawigacyjny został wyposażony w funkcję przedregatowych wskazówek nawigacyjnych wyświetlanych za pomocą strony, na której widać wirtualną linię startu, a także pola danych pokazujące linie layline, czas do startu i stoper regatowy, który można zsynchronizować z innymi urządzeniami GPS firmy Garmin. Ponadto wśród innych obsługiwanych funkcji żeglarskich znajdują się: ulepszona róża wiatrów, linie kierunku i kursu nad dnem, kierunek i dryft, dane wiatru rzeczywistego, pozornego i nie tylko. Można też skorzystać z dostępnej, wbudowanej łączności bezprzewodowej, w celu uzyskania dostępu do różnorodnych aplikacji morskich i ich obsługi za pomocą zgodnych smartfonów i tabletów.

Przetwornik Panoptix™ Down

Jeden przetwornik Panoptix z wiązką w dół zapewnia trzy pomocne widoki umożliwiające obserwowanie w czasie rzeczywistym pływających pod łodzią ryb i przynęty. Pozwala nawet zobaczyć ryby w wybranym słupie wody w widoku 3-D — od dna do powierzchni wody. Nawet nie będąc w ruchu, można oglądać trójwymiarowy obraz tego, co znajduje się pod kadłubem.

livevu-down.png
LIVEVÜ Down

Zapewnia wyświetlany w czasie rzeczywistym ruchomy obraz sonarowy tego, co znajduje się pod kadłubem. Na tym ekranie ruch echa wrzucanej przynęty jest oznaczony na fioletowo, a dane historii sonaru są widoczne po lewej stronie.

realvu-3d-down.png
REALVÜ 3D Down

Wykonuje skanowanie obszaru pod łodzią: od przodu do tyłu i od jednej burty do drugiej. Na tym ekranie widać skupione w ławicy ryby na tle tylnej powierzchni pionowej ściany, po prawej stronie burty, na głębokości ok. 10,7 m (35 stóp).

realvu-3d-historical.png
REALVÜ 3D z trybem archiwalnym

Przewija ekran danych zgodnie z ruchem łodzi, pokazując archiwalne dane przeszukanych słupów wody, sięgających od dna do powierzchni wody, oraz wszystkie znalezione w nich ryby. Na tym ekranie widać łódź przepływającą nad rowem oraz ławicę ryb na głębokości 9,1–12,2 m (30–40 stóp).

Przetwornik Panoptix Forward

Jeden przetwornik Panoptix z wiązką do przodu zapewnia dwa doskonałe widoki nawet wtedy, gdy łódź się nie porusza. Pozwala on w czasie rzeczywistym obserwować dno oraz ryby i przynęty znajdujące się w słupie wody przed łodzią. Widać nawet przynętę podczas wciągania jej na pokład. Urządzenie zapewnia też trójwymiarowy obraz ryb i obiektów znajdujących się przed łodzią.

livevu-forward.png
LIVEVÜ Forward

Obraz jest aktualizowany jednym sygnałem, co pozwala uzyskać bieżące, ruchome obrazy obiektów znajdujących się w wodzie. Na tym ekranie widać, jak duży cel (nurek) zbliża się do łodzi.

realvu-3d-forward.png
REALVÜ 3D Forward

Cyfrowo skanuje obszar przed łodzią i zapewnia skierowany do przodu trójwymiarowy obraz dna oraz obiektów i ryb. Na ekranie widać ryby na głębokości ok. 3 m (10 stóp) oraz zarys dna na głębokości 6,1 m (20 stóp).

Quickdraw Contours Quickdraw Contours

Stwórz swoje własne mapy HD

Quickdraw Contours to darmowe i łatwe w użyciu oprogramowanie, które jest już zainstalowane w urządzeniu firmy Garmin. Dzięki niemu szybko stworzysz własne, spersonalizowane mapy połowów w jakości HD z izobatami co 30 cm (1 stopę). Dostosuj je do swoich potrzeb. To Twoje mapy. I będą Twoją własnością. Zachowaj dane dla siebie lub podziel się nimi ze społecznością Quickdraw Community w usłudze Garmin Connect™. Nie jest wymagana żadna specjalna wiedza. Ty łowisz ryby, a oprogramowanie tworzy mapy. Nie musisz czekać ani wysyłać żadnych plików, jak ma to miejsce w przypadku innego oprogramowania do obsługi map — wyniki są wyświetlane natychmiast. Oprogramowanie może być używane z dowolnym przetwornikiem Garmin Panoptix™, dowolnym sonarem HD-ID™, każdym obsługującym CHIRP przetwornikiem Garmin ClearVü™ lub przetwornikiem głębokości kompatybilnym ze standardem NMEA 2000®. Masz więcej niż jedno urządzenie z sonarem na pokładzie? Quickdraw Contours automatycznie wybierze najlepsze urządzenie, które zagwarantuje uzyskanie jak najlepszych wyników.

Funkcja cieniowania zakresu głębokości

depth_range_shading.jpg

Umożliwia oznaczenie różnymi kolorami do 10 różnych zakresów głębokości, co ułatwia rozpoznawanie docelowej głębokości.

Wykonywanie rozruchu autopilota za pomocą plotera nawigacyjnego

Aby ułatwić i usprawnić rozruch autopilota, można przeprowadzić go na ekranie plotera nawigacyjnego.

Nagrywaj akcję toczącą się na wodzie

Ten ploter nawigacyjny obsługuje połączenie bezprzewodowe z kamerami sportowymi Garmin VIRB®, więc możesz rejestrować wszystko, co dzieje się na wodzie. Co ważniejsze, dzięki prostej aktualizacji oprogramowania możesz sterować nagrywaniem, robić zdjęcia i odtwarzać strumieniowo filmy z kamery sportowej VIRB na ploterach nawigacyjnych serii GPSMAP® 7400 lub 8000/8400 ze szklanym panelem sterowniczym. Co więcej, możesz przesyłać strumieniowo filmy nawet z czterech kamer sportowych VIRB i odtwarzać je na zgodnym ploterze nawigacyjnym do zastosowań morskich. Możesz nawet przeglądać wykonane wcześniej zdjęcia i filmy na ploterze nawigacyjnym i wyświetlać podgląd miniatur dla ułatwienia wyboru plików. Możliwość sterowania funkcjami odtwarzania, pauzy, wyszukiwania i ponownego odtwarzania z poziomu plotera nawigacyjnego. Można nawet ustawić automatyczny pokaz slajdów i usuwać niechciane zdjęcia lub filmy z kamery VIRB. W celu łatwiejszej identyfikacji każdej z kamer VIRB można nadać nazwę. Możesz również sterować kamerami VIRB bezpośrednio z plotera nawigacyjnego, zmieniając ustawienia filmów VIRB, proporcje obrazu, rozdzielczość filmu, liczbę klatek na sekundę, rozmiar zdjęcia, pole widzenia i wiele więcej. Możesz nawet wysyłać informacje NMEA 2000 dotyczące łodzi z plotera nawigacyjnego do kamery VIRB, które za pomocą aplikacji VIRB Edit lub aplikacji mobilnej VIRB zostaną nałożone na film jako dane G-Metrix™. Niektóre dane wymagają zastosowania opcjonalnych akcesoriów.

iPhone oraz iPad są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. App Store jest znakiem towarowym firmy Apple Inc. Android jest znakiem towarowym firmy Google Inc. Wi-Fi jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Wi-Fi Alliance.

W tej chwili brak opinii użytkowników.

Napisz opinię

GPSMAP® 7410

GPSMAP® 7410

Cena w PLN po przeliczeniu z EUR po kursie NBP na dzień 06 sierpnia  2017 (4,24). Cena może ulec zmianie.

Echosondy

MARISTO.PL

Szeroki wybór sprzętu żeglarskiego.

Zapraszamy

Akceptuję > Zamknij

Sklep maristo.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.